صفحه اصلي > اخبار و اطلاعیه ها 


  چاپ        ارسال به دوستهمایش یک روزه آگاهی بخشی در خصوص سرطان سینه به بانوان شاغل در صنایع استان هرمزگان

همایش یک روزه آگاهی بخشی در خصوص سرطان سینه به بانوان شاغل در صنایع استان هرمزگان در تاریخ 6 آبان ماه سال جاری به همت مرکز تحقیقات ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت نامگذاری ماه اکتبر سال2015 توسط WHO به عنوان ماه سرطان صورتی (Breast Cancer) برگزار شد. برگزاری این همایش همزمان با حرکت جهانی آگاهی سازی درباره سرطان پستان با همکاری مرکز تحقیقات مادر و کودک و موسسه حمایتی بیماران سرطانی نور با حضور قریب به 100 نفر از بانوان شاغل در صنایع فولاد هرمزگان، آلومینیوم المهدی، مجتمع کشتی سازی ندیم گسترش و جمعی از کارکنان و کارآموزان سازمان فنی و حرفه‏ای بندرعباس در سالن ابن سینا مجتمع فارابی صورت گرفت.

در مراسم افتتاحیه جناب آقای دکتر مهربان شاهی ریاست مرکز تحقیقات ثبت سرطان پس از خوش آمدگویی و اشاره به لزوم پیشگیری از سرطان، درخصوص اهمیت تشخیص زودهنگام سخنان خود را ایراد فرمودند.

در ادامه برنامه اساتید گروه مامایی، خانم ها عارفه‏ شاهی، دکتر نسیبه روزبه و ساناز صفرزاده به ارائه مطالب خود پیرامون سرطان سینه، بیماری های خوش خیم سینه و غربالگری و نحوه انجام معاینات پرداختند.

همچنین اطلاعاتی درخصوص سایر سرطان های اختصاصی بانوان (سرطان تخمدان، رحم، دهانه رحم) به صورت پمفلت در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. در کنار این مراسم موسسه خیریه نور نسبت به معرفی موسسه و توزیع فرم های همکاری و کمک های نقدی و غیرنقدی اقدام نمودند. همایش پس از پرسش و پاسخ شرکت کنندگان و تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری در ساعت 12:30 خاتمه یافت. در پایان از شرکت کنندگان نظرسنجی به عمل آمد و نتایج حاکی از تمایل شرکت کنندگان به تداوم برگزاری چنین جلساتی در مورد سایر موضوعات مشابه باتوجه به مواجهات شغلی شاغلین صنایع بود.


٠٨:٠٢ - 1394/08/12    /    شماره : ٢٧٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٠خروج